Genel

iPhone’da Kulaklık Hatası

Evet arkadaşlar bende bu sorunla 2 defa karşılaştım. Bu problemin ana kaynağına gelecek olursak nedne böyle bir hatayla karşılaştığımıza gelecek olursak whatsapp denilen gerizekalı program yüzünden. Whatsapp programı telefon sarjda iken kullanıldıgında telefonun yazılımsal bir takım ayarlşarını değiştiriyor. Örneğin whatsapp tan bir arama geldi diyelim o aramayı telefon sarjda iken açmayıp telefonu sarjdan cıkardıkttan sonra acınca telefon kendini hala kabloda takılı gibi hissediyor ve otomatikmen ayarlarını kulaklık moduna cekiyor. Ve uzun sürede ugrasılıyor. Birileri demişki kürdanda kulaklık yerini deşin 😀 sakın böylew bire hata yapmayın ne alakası var amk oradaki pislikle. Kafası nerelerinde çalışıyor bilmiyorum içeriye giren pislik metal parçası olmadıgı için kısa devre yada farklı bir sensör etkisi yaratamaz. Pamukla temizlemeyin sakın öyle birşeyde yok.

Şimdi gelelim iphone’da kulaklık takılı olmamasına rağmen kulaklıkta görünüyor bunun çözümüne.
Ben bu olayı 2 defa yaşadım ikisindede farklı yöntemlerle çözdüm şimdi size anlatacağım.

1. Yöntemim telefon ayarlarını sıfırladım düzelmişti.

2. Yöntemim de ilk yöntemi denedim olmadı bende telefonu kapatıp DFU Moduna alıp telefonu itunes e bağlayınca güncelle çıktı direk karşıma. Normalde güncellenmişti cihazım güncelle çıkmaması lazım bu ne demek oluyor Whatsapp programı iphonenin ios yazılımını bir şekilde deliyor ve illegal yolla telefonlara zarar veriyor veyahut telefonunuzu dinliyor gibi bir sürü efsane üretebiliriz… Her neyse güncelleye tıkladıktan sonra bekledim telefon yazılımı appleden istedi yarıda kesildi güncelleme telefon acıldı ve baktım herşey normale dönmüş.

Yani bu ne demek oluyor whgatsapp facebook instagram ve benzeri programları kullanırken herşeye izin vermeyin arkadaslar izinleri verdikten sonra geri kapatın. Size ne zaman alzımsa verin izinleri lazım olmadıgı zaman kesin. Çünkü siz farkında olmadan facebook, whatsapp, instagram sizlerin cihazınızla birşeyler birşeyler yapmaya çalışıyor…

Yazar hakkında

admin

Yorum Yap